wtorek, 17 grudnia 2013

Idzie Antykomuna 2013 - relacja


W sobotę 14 grudnia, miało miejsce zwieńczenie Tygodnia Antykomunistycznego w Łodzi. O godzinie 11:00 na ul. Wysokiej 37 odbył się turniej piłki nożnej o nazwie „Walczy Antykomuna”. Drużyny biorące udział w rozgrywkach, rywalizowały o zdobycie pucharu im. Kazimierza Kowalskiego. Puchar został wręczony zwycięzcom przez wnuka śp. Kazimierza Kowalskiego, przedwojennego prezesa Stronnictwa Narodowego, który w czasie trwania okupacji był torturowany przez Niemców, a w końcu stracony w publicznej egzekucji w Zgierzu.

 O godz. 17:00  dwie działaczki Narodowej Łodzi udały się wraz z raperami, Tadkiem i Bosskim Romanem do jednego Domów Dziecka. Tam raperzy mówili wychowankom m.in. o konieczności kształtowania własnego charakteru i wytrwałości w trudniejszych chwilach życia. Wspominali również o patriotyzmie i zachęcali do interesowania się sprawami Narodu oraz poznawania historii. 
Przed zakończeniem spotkania, podopieczni otrzymali prezent w postaci płyt z autografami. Po wręczeniu upominków, uczestnikom spotkania zrobiono wspólne zdjęcie, upamiętniające wizytę.



Kolejnym i najważniejszym etapem obchodów była największa manifestacja antykomunistyczna w Polsce, czyli „Idzie Antykomuna”. W pochodzie uczestniczyło ok. 2000 osób z całej Polski. W tym gronie znajdowali się działacze i sympatycy Obozu Narodowo-Radykalnego, Młodzieży Wszechpolskiej, kibice Widzewa i ŁKSu, a także mnóstwo młodych i starszych osób oraz rodzin z dziećmi. Marsz wyruszył o godzinie 17:30 ze Starego Rynku, prowadził przez ulice Nowomiejską i Pomorską. Po niespełna godzinie, uczestnicy dotarli pod Pomnik Ofiar Komunizmu, gdzie zostały złożone kwiaty oraz wygłoszone przemówienia przez Macieja Migusa, Roberta Winnickiego oraz Adama Małeckiego.

Maciej Migus powiedział w trakcie swego wystąpienia: „Jeżeli krzywdy Narodu nie są zadośćuczynione, to znaczy, że Naród nie jest gospodarzem własnych ziem, to znaczy, że to państwo nie jest niepodległe, że to być może nie jest jeszcze Polska, tylko republika okrągłego stołu. Tak jak pokolenie naszych rodziców musiało powiedzieć "Moskwie dość", tak my musimy powiedzieć "Unii dość"
Adam Małecki przedstawił m.in. trzy filary, na których opiera się całe przedsięwzięcie. A są to: 
    -antykomunizm w sferze historycznej
    -sprzeciw wobec unijnego federalizmu
    -walka z nową komuną



Po marszu odbyła się inscenizacja, podczas której przed symbolicznym Sądem Narodowym stanęli dwaj przestępcy, tow. Wojciech J. oraz tow. Czesław K., oskarżeni o zdradę Narodu polskiego. Obydwaj zbrodniarze zostali skazani na karę śmierci poprzez powieszenie.
Zaraz przed zakończeniem manifestacji, zebrani uczcili ofiary stanu wojennego minutą ciszy. Następnie odśpiewali Hymn Narodowy, spalono także flagę ZSRR.


Po zakończeniu uroczystości nadszedł czas na ostatni punkt Tygodnia Antykomunistycznego, czyli koncert "Gra Antykomuna", na którym wystąpili: Ptaku & Beron & Basti, Rewolta, All Bandits, Irydion, Tadek & Bosski Roman. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na zakup prezentów świątecznych dla podopiecznych jednego z łódzkich Domów Dziecka.


Zarówno sama manifestacja, jak i koncert okazały się kolejnym, znaczącym sukcesem środowisk narodowych w walce ze starą i nową komuną.


Elegia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz