wtorek, 13 grudnia 2011

Inicjatywa Idzie Antykomuna przeszła ulicami Łodzi - RELACJA!

11 grudnia br. łódzcy narodowcy zrzeszeni w organizacji Narodowa Łódź zorganizowali manifestację antykomunistyczną pod nazwą Idzie Antykomuna.
Obchody trzydziestej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego rozpoczęto od mszy świętej w intencji ofiar stanu wojennego i w intencji Ojczyzny w kościele pw. Podwyższenia Świętego Krzyża przy ul. Sienkiewicza. Po mszy członkowie Narodowej Łodzi złożyli kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Komunizmu.

Sama manifestacja zgromadziła około 400 osób ze środowisk narodowych: łódzkich oddziałów Obozu Narodowo-Radykalnego, Młodzieży Wszechpolskiej, Związku Żołnierzy NSZ, delegacje Brygad Lubelskiej, Częstochowskiej, Gdańskiej i Śląskiej ONR, Wodzisławskiej Inicjatywy Patriotycznej, Obozu Wielkiej Polski, wielkopolskich Autonomicznych Nacjonalistów, Opcji Społeczno-Narodowej oraz wielu niezrzeszonych patriotów. Manifestacja rozpoczęła się na pasażu Schillera, gdzie uczczono minutą ciszy ofiary stanu wojennego. Przemówienia wygłosili: Maciej Żekało - rzecznik prasowy Narodowej Łodzi, Jan Waliszewski - prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Łódzka" i redaktor Aspektu Polskiego oraz Zbigniew Waprzko przedstawiciel ZŻ NSZ. Przypominano w nich stan wojenny i walkę Polaków z komunizmem oraz poruszano współczesne kwestie, takie jak bezkarność komunistycznych zbrodniarzy, działalność komunistów po 1989 roku, oraz zagrożenie płynące ze strony Unii Europejskiej i przyjęcia Euro.

Następnie rozpoczął się marsz ulicą Piotrkowską w stronę pl. Wolności. W trakcie przemarszu wznoszono okrzyki antykomunistyczne, patriotyczne i narodowe, takie jak "Nigdy więcej komunizmu", "Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela", "Wielka Polska Katolicka", czy "Bóg, honor i ojczyzna". Przechodnie pozytywnie reagowali na Idącą Antykomunę, wielu wyrażało swoje poparcie dla głoszonych przez narodowców haseł.

Po dotarciu do celu przemarszu, zebrani stanęli przed pomnikiem T. Kościuszki, gdzie przemówienie o zadaniach stojących przed młodym pokoleniem wygłosił Adam Małecki - prezes Młodzieży Wszechpolskiej Okręgu Łódzkiego. Następnie w oprawie płonących rac odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, a organizator zakończył manifestację.  




JUŻ WKRÓTCE WIĘCEJ ZDJĘĆ ORAZ FILMIKÓW! ODWIEDZAJCIE BLOGA IDZIE ANTYKOMUNA KAŻDEGO DNIA!

poniedziałek, 12 grudnia 2011

niedziela, 11 grudnia 2011

DO ZOBACZENIA DZISIAJ NA MANIFESTACJI!

W kwestii przypomnienia...

Idzie Antykomuna - Manifestacja Antykomunistyczna 
data: 11 grudnia (niedziela) 
godzina: 17:00
miejsce: Pasaż Schillera

DO ZOBACZENIA!

sobota, 10 grudnia 2011

Uwaga! Informacja Porządkowa!

1. Zapraszamy na Manifestację wszystkie osoby chcące upamiętnić ofiary stanu wojennego , domagające się ukarania komunistów za swe zbrodnie oraz rozliczenia członków systemu, który nosił niechlubną nazwę PRL , niezależnie od opcji politycznej czy organizacyjnej.
2. Biorąc udział w Manifestacji zobowiązujesz się do przestrzegania zasad zawartych w Informacji Porządkowej oraz do bezwzględnego stosowania się do poleceń Służby Porządkowej.
3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do weryfikacji transparentów, flag i tym podobnych. Służba Porządkowa może nakazać schowanie takich materiałów jeśli uzna, iż są niezgodne z celem zgromadzenia. Osoby niepodporządkowujące się, zostaną usunięte z manifestacji.
Nie jesteś pewny czy Twój transparent może być dopuszczony? Skontaktuj się z Organizatorami.

piątek, 9 grudnia 2011

Komtet Popracia wciąż rośnie!

W dniu dzisiejszym kolejnym, czyli już czwartym członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Manifestacji Antykomunistycznej został Jan Waliszewski (http://jan-waliszewski.blog.onet.pl/) - działacz narodowo-katolicki, redaktor Aspektu Polskiego (http://www.aspektpolski.pl/) i prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Łódzka". Serdecznie dziękujemy.

czwartek, 8 grudnia 2011

O komunizmie, socjalizmie, stanie wojennym i Unii Europejskiej. Czyli po co ta Idąca Antykomuna?

Nazwą naszej inicjatywy związanej z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego jest Idzie Antykomuna - Manifestacja Antykomunistyczna. Jest to bardzo ogólna nazwa, więc może warto określić, co pod tą "antykomuną" się kryje.

Pierwszym i oczywistym celem manifestacji jest pielęgnowanie pamięci o poległych za Ojczyznę w walce z komunistycznym okupantem. Chcemy oddać cześć tym, którzy ryzykując, a niejednokrotnie również oddając, swoje życie przyczynili się do wywalczenia dla nas lepszej przyszłości.

Po drugiej stronie konfliktu stał wtedy komunistyczny system z gen. Jaruzelskim na czele. Dziś - ponad dwadzieścia lat od zrzucenia przez Polskę czerwonego jarzma, ci ludzie wciąż uczestniczą aktywnie w życiu społecznym i politycznym naszego kraju. Dowódców, którzy wydawali rozkazy strzelania do strajkujących i represjonowania opozycjonistów wciąż nie osądzono. Przez tyle lat kolejne władze III RP nie dołożyły żadnych starań, by sprawiedliwości wobec komunistycznych zbrodniarzy stało się zadość. Wielu byłych członków PZPR jest dziś aktywnymi politykami, lub działaczami na wysokich państwowych stanowiskach. W Polsce nie przeprowadzono lustracji i zamiast odsunąć byłych ciemiężycieli narodu polskiego od funkcji publicznych, wciąż odbywają się dyskusje o tym kto był,a kto nie był współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa.

Oczywistą częścią Antykomuny jest również przeciw wobec komunizmowi. Jesteśmy antykomunistami nie tylko dlatego, że ustrój ten przyniósł ze sobą totalitaryzm i terror. Sprzeciwiamy się komunizmowi oraz socjalizmowi, gdyż jest on zepsuty już u swych ideologicznych źródeł. Źródła te opierają się na negacji wartości chrześcijańskich i dorobku cywilizacji europejskiej. Dlatego Idzie Antykomuna to również głos sprzeciwu wobec następców lewicowych rewolucjonistów w dzisiejszej przestrzeni publicznej. Nie możemy pozwolić, aby Polską rządzili socjaliści, czy "społeczni lewicowcy" promujący aborcję, homoseksualizm i walkę z Kościołem.

Zwracamy także uwagę na problem Unii Europejskiej, który nie jest jeszcze powszechnie zauważany. Organizacja ta dawno już porzuciła swoje pierwotne cele, którymi było ułatwienie współpracy gospodarczej pomiędzy państwami europejskimi. 13 grudnia br. mija czwarta rocznica podpisania Traktatu lizbońskiego, na mocy którego powstał ponadnarodowy twór, który stał się faktycznym suwerenem, gdyż jego prawo stoi dziś ponad prawem np. Rzeczypospolitej Polskiej. UE jest siedliskiem biurokracji, wydającej coraz to bardziej szkodliwe gospodarczo przepisy, tworząc Związek Socjalistycznych Republik, tym razem Europejskich.

Te wszystkie ciągnące się od lat problemy skłaniają nas do tego, by corocznie organizować Manifestację Antykomunistyczną w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, będącego symbolem PRL. Idzie Antykomuna!  

środa, 7 grudnia 2011

"Jaruzelski jakiego nie znacie"

Nie ochrona Polski przed sowiecką interwencją, a likwidacja „Solidarności” i własna kariera kierowały gen. Jaruzelskim, kiedy podejmował decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego? W programie rozmowa z synem byłego I sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka oraz bliskim współpracownikiem gen. Jaruzelskiego, gen. Marianem Rybą.  


Warto poświęcić godzinę, aby się dokształcić. 
Gorąco polecamy!

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych (ZŻNSZ) Okręg Łódzki kolejną organizacją w naszym Komitecie Poparcia!

Kolejną organizacją, która dziś dołączyła do Honorowego Komitetu Poparcia inicjatywy Idzie Antykomuna - Manifestacja Antykomunistyczna w Łodzi jest Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych (ZŻNSZ) Okręg Łódzki.
Narodowe Siły Zbrojne (NSZ) – polska konspiracyjna organizacja wojskowa obozu narodowego działająca podczas II wojny światowej i w okresie powojennym. Po Armii Krajowej i Batalionach Chłopskich była to największa formacja polityczno-wojskowa podczas okupacji. Narodowe Siły Zbrojne w czasie okupacji liczyły według różnych danych od 80 tys. (w październiku 1943 - 72,5 tys.) do 100 tys. ludzi.  

wtorek, 6 grudnia 2011

Krótka historia stanu wojennego w Polsce

Stan wojenny wprowadzono w nocy z 12 na 13 grudnia 1981r. na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Uchwała wyprowadzająca czołgi na ulice została podjęta z naruszeniem ówczesnej konstytucji, a więc faktycznie było to działanie bezprawne. Oficjalnym powodem ogłoszenia stanu wojennego była pogarszająca się sytuacja gospodarcza kraju, której przejawami były m.in. brak zaopatrzenia w sklepach. W rzeczywistości zbrodniarze komunistyczni obawiali się utraty władzy, ponieważ stracili kontrolę nad związkowym ruchem robotniczym, który miał duży wpływ na całe społeczeństwo. Jeszcze dziś Wojciech Jaruzelski argumentuje swoje działania groźbą wkroczenia wojsk radzieckich do Polski pomimo, że w dniu wprowadzenia stanu wojennego, nie zanotowano żadnych ruchów wojsk radzieckich ani zwiększonej komunikacji radiowej w ramach Układu Warszawskiego.

poniedziałek, 5 grudnia 2011

Prof. Jacek Bartyzel w Komitecie Poparcia Manifestacji Antykomunistycznej!

Kolejnym członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Manifestacji Antykomunistycznej został dziś prof. Jacek Bartyzel - polski publicysta, działacz społeczny i wykładowca akademicki. W 2006 roku odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Dziękujemy!

Msza Święta przed Manifestacją!

Przed Manifestacją Antykomunistyczną w Łodzi (11 grudnia, 17:00, Pasaż Schillera) odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz ofiar stanu wojennego, specjalnie zamówiona z okazji inicjatywy Idzie Antykomuna, apeluje do wszystkich o przybycie.

Data: 11 grudnia
Godzina: 13:00
Miejsce: ul. Sienkiewicza 38 – kościół naprzeciwko Stow. Robotników Chrześcijańskich